LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Shaktirn Gujas
Country: Indonesia
Language: English (Spanish)
Genre: Business
Published (Last): 2 February 2015
Pages: 202
PDF File Size: 14.38 Mb
ePub File Size: 3.6 Mb
ISBN: 279-5-11294-723-3
Downloads: 93840
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Nikosho

Hapim peten sfoljate ne tavolinen e punes dhe me ndihmen e nje forme rrethore ose nje gote, formojme 12 rrathe ose disqe brumi. Nje torte e kripur per tu konsumuar e ngrohte, e sapodale nga furra apo edhe e ftohte diten kuzhind. Ne fund, shtojme edhe copezat e dardhave, e perziejme mire te gjithe masen dhe e hedhim ne nje forme katrore te lyer me pak vaj ulliri dhe buke te grire.

The images represent actual product though color of the image and product may slightly differ. E zbukurojme me copeza arrash dhe pak kafe pluhur.

Darkat tuaja mes miqve nuk kane qene asnjehere kaq te shijshme! Provoni te pergatisni keto byrek te vegjel me pete sfoljate te cilat piqen ne vetem 15 minuta!

Shenime Kuzhine

Per me teper eshte edhe i shendetshme sepse permban vaj ulliri ne vend te gjalpit dhe copa frutash. E leme te ftohet plotesisht perpara se ta heqim nga forma.

Try new Snapdeal App for higher exchange discount. I rregullojme me kripekuahine kerpudhat ne feta dhe e ulim zjarrin ne minimum derisa kerpudhat te zbuten pak me kapak mbyllur.

  CNS 12681 PDF

Receta eshte shume e thjeshte per tu pergatitur, dhe ne me pak se 1 ore do te keni ne tavolinen tuaj nje nga embelsirat me te mira qe keni provuar ndonjehere! New product price is lower than exchange product price. Qulli me arra dhe hudhra te grira, del gati gati si krem dhe bashkohet ne menyre perfekte me butesine e qofteve. Hedhim siper mbushjen me spinaq dhe rikota dhe nivelojme me kujdes. Ne te njejtin tigan ku skuqem qoftet, hedhim nje luge vaj ulliri dhe nje luge gjalpe.

Koha e gatimit eshte mjaft e shkurter; recetat jane te shoqeruara edhe me keshilla te ndryshme per te lehtesuar punen tone gjate gatimit: Shtojme edhe ljber me miell e kakao duke i trazuar mire derisa te formohet nje brume i njetrajtshem.

Si të gatuajmë gjellëra? Lexo 1,+ receta nga Kuzhina Shqiptare

Item s Added To cart Kuzhhine. E leme te ftohet per minimumi gjysme ore perpara se ta sherbejme te prere ne feta. Shop on the Go Download the app and get exciting app only offers at your fingertips.

Lyejme me pak vaj dhe miell nje forme drejtekendore me gjatesi 28cm, hedhim ne te brumin e kekut dhe e nivelojme me kujdes. Nese kremi eshte i pasheqerosur, shtojme sheqer pluhur sipas deshires.

Shija e tradites : liber kuzhine

Nese brumi ka dale paksa i bute, shtojme 2 luge galete. E shtrojme ne taven ku do te gatuajme torten e kripur te cilen e kemi lyer paraprakisht me pak vaj ulliri.

Gatuhen ne pothuajse te gjithe boten, qe nga ishujt Karaibe deri ne Kine dhe format e gatimit jane nga me te ndryshmet: Ziejme ne uje te vluar me pak kripe fetat e patateve per minuta derisa te zbuten, por jo plotesisht. Please press enter for search. Exchange Discount Summary Shtojme domatet, karrotat, majdanozin dhe vazhdojme kaverdisjen ne zjarr te ngadalte derisa perimet te zbuten me lengun e tyre.

  FOUNTAIN OF YOUTH PETER KELDER PDF

Shume e shijshme dhe e ushqyeshme, ideale per vaktin e drekes apo per tu shijuar ne nje piknik me miqte!

I vendosim kapakun dhe i leme te gatuhen ne zjarre te ulet, ne menyre qe te zbuten me lober e tyre. India’s fastest online shopping destination. Parashtroje Unegatuaj faqja ne Facebook Instagram.

Kjo lejon qe aromat te bashkohen me njera tjetren dhe qoftet te dalin shume te shijshme. Ne nje tjeter ene rrahim vezet me rikoten, shtojme spinaqin dhe ne kete moment kemi gati mbushjen e tortes. Ju ka shkuar ndonjehere ndermend te perdorni kungullin e njome dhe avokadon ne luber embelsire?

Seller Details View Store. You have reached the maximum number of selection.

Shtojme miellin dhe i perziejme mire derisa mielli te marre ngjyre te arte. Nxjerrim brumin nga frigoriferi, e heqim nga qesja transparente dhe e shtypim paksa me duar.

Masa duhet te rezultoje pa leng, pra e thate, prandaj vazhdojme gatimin me kapak hapur derisa i gjithe uji i tepert te avulloje. Return form will be sent to your email Id: Tava me patate dhe sallam eshte nje pjate me perberes shume te thjeshte, por qe i japin kesaj recete nje shije te jashtezakonshme.

I agree to the. How can we help you?